Správny obvod: Rhodos | Afantu | Archangelos | Ataviros | Ialysos | Kallithea | Kamiros | Lindos | Petaludes | Južný Rhodos

Rhodos - First Minute Dovolenka 2024!

Rhodos / Rodos / Rhodes (Grécko)

Atrakcie / Fakultatívne výlety

Dodekanés / Dodekanisa / Dodekanisos

V juhovýchodnom cípe gréckeho Stredomoria bolo Dodekanéske súostrovie v priebehu svojich dlhých a pohnutých dejín vždy mostom, spájajúcim západ s východom. Napriek tomu, že sa tu stretávajú rozdielne kultúry, uchovali si tieto ostrovy svoj nedotknutý grécky ráz a po druhej svetovej vojne došlo k ich pripojenie k materskému Grécku.

Všetky ostrovy Dodekanézskeho súostrovia sú medzi sebou spojené pravidelnými linkami, lodnými a v niektorých prípadoch aj leteckými. Každý z nich sa svojím charakterom výrazne líši od ostatných, takže je tu dostatočný výber a na svoje si prídu aj tí najnáročnejší návštevníci. Väčšie a rušné ostrovy ako je Rhodos a Kos susedia s malými ostrovčekmi, z ktorých každý má iný ráz a ponúka iný druh aktivít. Patmos, ostrov zasvätený sv. Janovi Bohoslovcovi, priťahuje pútnikov z celého sveta, zatiaľ čo Karpathos si najvýraznejšie z celého súostrovie udržuje svoj osobitý ráz. Kalymnos, ostrov lovcov morských húb sa v posledných rokoch otvára cestovnému ruchu a súťaží sa susedným Leros, obľúbenými krajkovými plážami. Nisyros sa môže pochváliť aktívnou sopkou a vzdialená Astipalea s malebným hlavným mestom Chora ponúka pokojný pobyt. Menšie ostrovy, ako sú Kasos, Leipsí, Agathonisi a Arkí očarí tých z cestovateľov, ktorí túžia predovšetkým uniknúť z rušného života moderných veľkomiest. Ostrovy, bezprostredne susediace s Rhodosom, ako sú Symi, Chalki, Tilos a Kastellorizo v hraničnom morskom pásme sa tiež vyznačujú každý svojím osobitým charakterom. Viac informácií (v gréckom jazyku) nájdete na stránke Prefecture of Dodecanese - www.nad.gr

Jednodenné výlety loďou

Symi
Je vzdialený hodinu plavby pravidelnou lodnou linkou od prístavu Mandraki. Pred II. svetovou vojnou mal tento ostrov lovcov morských húb a lodných kapitánov 30 000 obyvateľov a cez svoju malú rozlohu to bol najbohatší z ostrovov Dodekanés. Dnes láka turistov vďaka malebnému prístavu a výstavným domom, ale aj vďaka bohato zdobeným kostolom a povestnému kláštoru Archanjela Michaela zvanému Panormitis. V lete sa tu usporadúva kultúrny festival s radom zaujímavých akcií.

Kastellorizo
Kastellorizo či Mejisti je najvýchodnejším ostrovom Grécka a má za sebou pohnuté stáročia dejín. Na začiatku storočia mala táto skupina ostrovov 19 000 obyvateľov, boli však za II. svetovej vojny evakuované zo strategických dôvodov a dnes na ňom žije sotva 300 ľudí. Hlavné mestečko s výstavnými domy v neoklasicistickom štýle je dokladom o niekdajšej sláve ostrova a jeho kotvisko je pokladané za najbezpečnejší prírodný prístav v celom východnom stredomori.

Chalki
Ostrov lovcov morských húb bol postihnutý v počiatkoch storočí hospodárskou krízou a postupne upadal, ako ostatne mnoho ďalších ostrovov Dodekanes. Cestovný ruch posledných rokov prispel však k oživeniu ostrova. Osada Nimborio je jediná, ktorá sa môže pochváliť malebnými domčekmi a živým prístavom, kde možno posedieť a ochutnať čerstvo vylovených rýb. Záujem turistov priťahuje dnes opustené Staré mesto a rytiersky hrad.

Tilos
Najlepší spôsob, ako sa zoznámiť s týmto pokojným ostrovom, je pešia túra. Prístav je v Levadia, osobitnou kúzlom pôsobí však na návštevníkov Malej Mesto, opustené od r. 1950. Vo Väčším meste stojí za návštevu paleontologické múzeum, v ktorom sú vystavené jedinečné fosílie - kostry malých slonov, nájdené v jaskyni Charkadio. Ďalej sa môžete pozrieť do opevneného kláštora sv. Panteleimon s maľbami svätcov a navštíviť v dňoch 25. až 27. júla obľúbenú púť.

Ponuka fakultatívnych výletov organizovaných cez CK

Fakultatívne výlety sú organizované miestnymi CK, partnermi našich CK. Taký výlet sa koná s českým alebo slovenským sprievodcom, no niekedy aj miestnym. Pri kúpe musíte mať vždy pri sebe doklad o zaplatení "VOUCHER", dostaviť sa na určené miesto (zastávku), ktoré je rovnaké pre všetky Vaše výlety a to vždy o 5 minút skôr. Vzhľadom k dopravnej situácii môže byt autobus oneskorený. Cena výletov: dieťa do 2 rokov zdarma, 2-12 rokov polovičná cena.

Vstupy do múzeí, archeologických lokalít: deti do 18 rokov väčšinou zdarma. Niekde do 12 rokov, študenti zľavy na študentské karty a zľavy pre seniorov nad 65 rokov - preukaz totožnosti so sebou.

Island Tour
Celodenný autobusový okruh ostrovom. Zastávky: Lindos - akropola, Monolithos - zrúcanina johanitského hradu a výhľad na západnú stranu ostrova, ochutnávka miestneho alkoholu sumo a medu, Sian - typická dedina - prejazd, Embona - prestávka na obed, ochutnávka vína v miestnom vinárskom závode Emery. V hlavnej sezóne - stop v Údolí motýľov, mimo nej - Filerimos - kríž na kopci s krásnou vyhliadkou.
Doba trvania: cca 8.00 - 18.00 hod.
Cena: 43 € Nezahŕňa: obed, vstupné (Akropola Lindos 6 €, Údolie motýľov 5 €).

Ostrov Symi - lodný výlet
Lodný výlet na krásny grécky ostrov ležiaci 7 km od tureckých brehov - 2 zastávky: prístav Panormitis s kostolom Sv. Archanjela Michaela, ďalej hlavné mesto Symi - Gialos - prehliadka a výklad v stánku s morskými hubami a korením. Možnosť ochutnať dary mora v tunajších vynikajúcich rybích tavernách.
Doba trvania: 9.00 - 18.00 hod. - príchod do prístavu v hlavnej meste.
Cena: 42 €

City Tour - Večerné mesto Rhodos
Čaká vás návšteva perly tohto ostrova, mesta, ktoré bolo UNESCOM vyhlásené za pamiatkovú rezerváciu - hlavné mesto Rhodos - prehliadka na hore Month Smith - akropola, antický štadión, odeon a ďalej Staré Mesto.
Dozviete sa základné informácie o histórii ostrova a hlavného mesta a v Starom meste budete mať aj osobné voľno na nákup suvenírov alebo posedenie pri káve.
Doba trvania: cca 18.00 - 23.00 hod.
Cena: 26 €

Chalki - Ostrov na západnej strane
Výlet za poznaním romantického ostrovčeka, ktorý sa nachádza na západnej strane od ostrova Rhodos. Možnosť kúpania a ochutnanie miestnych špecialít v tunajších tavernách. Iba český alebo slovenský sprievodca - individuálny program.
Doba trvania: cca 9.00 - 17.00 hod. - príchod do prístavu Skala Kamiros.
Cena: 42 €

Turecko - Marmaris
Výlet zameraný na nákup kobercov, zlata, kožených výrobkov a cukroviniek.
Doba trvania: cca 8.00 - 18.00 hod. - príchod trajektu do hlavného mesta.
Cena 42 € + 11 €

Turecko - Ostrov Fethiye
Výlet loďou s programom - antický amfiteáter, hrobky, dediny Kayakoy, pohľad na Fethiye, stop vo výrobni tureckých sladkostí, rybí trh - možnosť obedu a tiež individuálne voľno.
Doba trvania: cca 08.30 - cca 18.30 hod. - príchod do hlavného mesta.
Cena 42 € + 5 €

Potápanie
Individuálne - informácie u delegátky.

Ďalšie tipy na pekné výlety

Aquarium, Rhodos
Viac informácií: www.hcmr.gr

Kúpele Kallithea, Kallithea
Viac informácií: www.kallitheasprings.gr

Water Park, Faliraki
Viac informácií: www.water-park.gr

Pštrosia Farma, Pastida
Viac informácií: www.rhodos-info.de/rhodos-ostrich-park/english.htm

Údolie motýľov, Petaloudes
Viac informácií: www.cityofpetaloudes.gr

Rhodes City Tour Hop On - Hop Off
Viac informácií: www.city-sightseeing.com

cestovne poistenie

Mohlo by Vás ešte zaujímať:

Naše ďalšie projekty / bedekre: Cyprus.sk | Hurghada.sk | Jordansko.sk | Mallorca.sk | Malorka.sk | Sharmelsheikh.sk | Syria.sk

Odporúčame: Neplodnost.sk | Impotencia.sk | FreeJob.sk | Ebooks.sk | Tu môže byť váš spätný odkaz

Dovolenkový bedeker o Grécku, destinácii Rhodos!

Prvá ceritikovaná e-lekáreň na Slovensku

Copyright © 2000 - 2024, Rhodos.sk * All rights reserved * Ochrana osobných údajov * Made in Slovakia

Booking.com