Správny obvod: Rhodos | Afantu | Archangelos | Ataviros | Ialysos | Kallithea | Kamiros | Lindos | Petaludes | Južný Rhodos

Rhodos - First Minute Dovolenka 2024!

Rhodos / Rodos / Rhodes (Grécko)

Potápanie a šnorchlovanie

Potápanie na Rhodose

Potápanie s dýchacím prístrojom je vo vodách okolo Rhodosu rovnako ako takmer všade v Grécku zakázané. Archeológovia majú obavu z krádeží historických pamiatok, pretože predpokladajú, že na morskom dne sa nachádza ešte mnoho potopených lodí s drahocenným nákladom. Niekoľko potápačských centier vlastní úradnú výnimku a umožňuje potápanie na vyhradených miestach.

Potápanie a šnorchlovanie na Rhodose

Potápačov prevádzkujúcich potápačské školy hľadajte v prístave Mandraki v meste Rhodos. Žiadny prevádzkovateľ však nemá obchod a kanceláriu v samotnom meste. Na juhovýchodnej strane ostrova v oblasti Pefkos, 5 minút jazdy od Lindosu, sa nachádza úplne nové potápačské centrum "Lepia", certifikované ako PADI, ktoré navštevuje niekoľko potápačských lokalít v Lindose a vrak lode pri Plimmiri. Najlepšie je s nimi hovoriť od 17:00 do 23:00 hod., keď sa lode vrátia z potápania do prístavu. Ak nie sú zaneprázdnení, možno si budete môcť rezervovať rovnaký výlet medzi 9. a 10. hodinou ráno, keď sú zakotvení v prístave, no už pripravení na výlet. Ceny vo všetkých potápačských centrách sú veľmi podobné. Ak nie ste ubytovaný priamo v meste Rhodos, väčšina z nich vás môže dopraviť na miesto ponoru.

Plavecké pomôcky 468x60

Potápačské školy, kluby, centrá na Rhodose

Potápačská škola Waterhoppers

Je prvé centrum potápania certifikované ako PADI 5 Star na Rhodose. Spoločnosť bola založená v Grécku v roku 1978 a prevádzku začali na Rhodose v roku 1990, kde je teraz uznávaná ako vedúca potápačská škola. To je vďaka vysokokvalifikovanému, skúsenému a priateľskému medzinárodnému tímu inštruktorov. Neustále poskytujú najvyššie štandardy za rozumnú cenu, čo umožňuje ponúkať zákazníkom trochu viac, čo robí ich dovolenku špeciálnou. Kombinujte krištáľovo čistú vodu a fascinujúci morský život pod povrchom s prírodnou krásou mora, pridajte srdečnú a priateľskú grécku pohostinnosť a po návšteve sa vždy vrátite veľmi radi vrátite do potápačskej školy Waterhoppers.

cestovne poistenie

Potápačské centrum Lepia

Potápačské centrum ponúka bezpečnosť a ochranu potápačov, pretože je to ich hlavným záujmom. Aqualung je jedna z najspoľahlivejších a dlhotrvajúcich spoločností pre potápačské vybavenie Jacquesa Cousteau pre zabezpečenie bezpečnosti a potešenia z potápačského zážitku. Potápačské vybavenie sa skladá z dýchacích regulátorov Aqualung a Scuba Pro, BCD Aqualung, masky Technisub, dlhé mokré obleky 5,5 mm, monoshorty 3 mm, pliešky otvorené a zatvorené, všetky s garanciou Aqualung. Všetky fľaše sú z ocele 10 litrov, 12 litrov, 15 litrov a 6 litrov pre našich mladých priateľov a fanúšikov tvorby bublín (A PADI certifikovaný kurz pre deti)! Fľaše sú naplnené dvoma kompresormi najvyššej kvality, L & W 225 E a L & W 280 E.

Potápačská škola Trident

Potápačská škola Trident pôsobí už viac ako desať rokov na ostrove Rhodos. George Kotsianis, pôvodne z mesta Pireaus, v Aténach, si uvedomil potrebu osobnej a profesionálnej potápačskej organizácie a na Rhodose vyvinul potápanie na takú úroveň, aká tu vládne dnes. Zameriavajúc sa skôr na kvalitu ako na kvantitu, spoločnosť Trident Diving poskytla kvalitné potápačské skúsenosti a školenia tisíckam miestnych obyvateľov a turistov, ktorí opäť využili ich služby. Od roku 1996 ponúkajú hosťom služby a všetko, čo potrebujete na potápanie. Všetky úrovne školení: CMAS, PADI, SSI, organizácie a federácie, ktoré poskytujú certifikácie uznávané v celom svete a ponúkajú programy pre začiatočníkov, certifikované a špeciálne kurzy potápania a všetky úrovne technických ponorov.

Najlepšie potápačské lokality na Rhodose

Kalithea - Potápenie na Rhodose

Kalithea znamená krásny výhľad v gréčtine a táto ohromujúca zátoka určite potvrdzuje, že meno nedostalo len tak. Voda je vynikajúca na potápanie, kryštálovo čistá a nádherná. Upozorňujeme však, že na pláž Kalithea nie je priamy prístup, musíte sa tam dostať loďou z niektorej potápačskej školy alebo centra.

Kolymbia sa nachádza na ceste medzi mestom Rhodos a Lindos a je domovom celkom rodinného strediska s krásnou piesočnatou plážou. Kolymbia ponúka dve plytké ponorné miesta s čistou viditeľnosťou a pokojnou vodou s veľkým skalnatým útesom, piesočnatými oblasťami, trávou Poseidon a malým plavebným tunelom. Kolymbijská zátoka je domovom pre veľa druhov morských živočíchov v oblasti Stredozemného mora.

Ladiko - Potápanie na Rhodose

Ladiko je pokojná, veľmi pekná zátoka, ktorá sa nachádza asi 15 km od mesta Rhodos. Ladiko Bay, so zanedbateľnými prílivmi, jasne odráža jeho meno, čo znamená pokoj. V určitom čase v dávnych dobách bola v zálive nehoda lodí, najpravdepodobnejšie, že išlo o loď obchodníka. Hoci sa loď pred mnohými rokmi rozpadla v zálive stále nájdeme keramické predmety a skaly naplnené rozbitými keramickými nádobami. Na konci zálivu je dramatická stena, ktorá klesá na 32 metrov s piesočnatým dnom a intenzívnym termoklinom. Kvôli hĺbke a úrovni obtiažnosti sa potápači musia prvýkrát vždy ponoriť s inštruktormi.

Makri je malý ostrov pri západnom pobreží Rodosu. Potápači cestujú do morského parku malou loďou z prístavu Kamiros Scala, ktorý je vzdialený asi 43 km od mesta Rhodos. Morský park je chránená oblasť a ako taká priťahuje obrovské množstvo morského života. Pripravte sa na potápanie svojho života s garantovaným pozorovaním obrovskej žltej plutvy tuniaka, delfínov a korytnačiek.

Potápanie, či šnorchlovanie je krásny šport a spolu s kvalitnou potápačskou výbavou si ho skutočne užijete!

cestovne poistenie

Mohlo by Vás ešte zaujímať:

Naše ďalšie projekty / bedekre: Cyprus.sk | Hurghada.sk | Jordansko.sk | Mallorca.sk | Malorka.sk | Sharmelsheikh.sk | Syria.sk

Odporúčame: Neplodnost.sk | Impotencia.sk | FreeJob.sk | Ebooks.sk | Tu môže byť váš spätný odkaz

Dovolenkový bedeker o Grécku, destinácii Rhodos!

Prvá ceritikovaná e-lekáreň na Slovensku

Copyright © 2000 - 2024, Rhodos.sk * All rights reserved * Ochrana osobných údajov * Made in Slovakia

Booking.com