Správny obvod: Rhodos | Afantu | Archangelos | Ataviros | Ialysos | Kallithea | Kamiros | Lindos | Petaludes | Južný Rhodos

Rhodos - First Minute Dovolenka 2024!

Rhodos / Rodos / Rhodes (Grécko)

Šport / Voľný čas

Vodné športy

Rhodos je ostrov pre športovcov. Mimoriadne bohatá je samozrejme ponuka vodných športov. Na všetkých väčších hotelových plážach majú hostia k dispozícii centra vodných športov, najmä v meste Rhodos, v letoviskách Faliraki, Ixia, Ialissos, v zátoke Vlicha a v Kiotari, ale aj v meste Lindos. Záujemcovia sa môžu venovať windsurfingu, jazdiť na vodných skútroch, i vodných lyžiach, najať si motorové člny (aj bez vodičského preukazu), vznášať sa na padáku nad morom, požičať si nafukovacie "banány" a iné zábavné plavidlá alebo kajaky či vodné bicykle.

Rhodos - Vodné športy

Pre zdatných milovníkov windsurfingu je ideálnym miestom pláž v Prasonissi. Pôsobí tu poľská požičovňa potrieb na surfing a rakúska agentúra F2-Pro-Centre (www.prasonisi.com). Ďalšie centrum F2 nájdeme na pláži pred hotelom Blue Horízon v letovisku Ixia. Prevádzkovateľom vynikajúcej školy surfingu a jachtingu je Overschmidt International pri hoteli Colossos Beach vo Faliraki (www.over-schmidt.de). Dobrým centrom je tiež Surfers Paradise (Ixia, tel. / fax 22410 17764, surfersp@otenet.gr).

Potápanie s dýchacím prístrojom je vo vodách okolo Rhodosu rovnako ako takmer všade v Grécku zakázané. Archeológovia majú obavu z krádeží historických pamiatok, pretože predpokladajú, že na morskom dne sa nachádza ešte mnoho potopených lodí s drahocenným nákladom. Niekoľko potápačských centier vlastní úradnú výnimku a umožňuje potápanie na vyhradených miestach.

Jachty s kapitánom alebo aj bez neho na niekoľkodňové plavby prenajíma niekoľko agentúr sídliacich v meste Rhodos.

Ostatné športy

Vyhľadávané vzrušenie ponúka agentúra prevádzkujúci bungee jumping vo Faliraki. Záujemcovia si môžu vybrať z dvoch možností. "The Aquarius Jump" predstavuje voľný pád z výšky 30 metrov s mäkkým pristátím do bazéna, "New World Bungy" na pláži znamená voľný pád do hĺbky 60 metrov

Tenis si môžu návštevníci zahrať na kurtoch pri všetkých veľkých hoteloch, tenisové rakety je lepšie si vziať so sebou z domova. Veľa hotelov ponúka svojim hosťom aj stolný tenis. Ihrisko na squash má k dispozícii len hotel Grecotel Rhodos Imperiál v letovisku Ixia.

Na všetkých plážach je obľúbeným športom plážový volejbal. Volejbalové siete napínajú pre hostí nielen hotely, ale aj taverny. Kolieskové korčule (inline) si možno zapožičať v centre Free World Club Sun Flower v Kremasti.

Obyvatelia Rhodosu sú pyšní na golfové ihrisko s 18 jamkami u letoviska Afandou. Založil je známy britský architekt golfových ihrísk David Harradine. Je otvorené po celý rok, vždy v októbri sa tu koná medzinárodný turnaj. Dráha je dlhá 6280 metrov (pre ženy: 5625 metrov), handicap 72. Telefonické informácie podáva Golfclub, tel. 22410 51256, alebo správa mesta Afandou, tel. 22410 52010, fax 22410 51414.

Jazdecký klub, ktorý usporadúva jedenkrát za rok v júli súťaž v skoku a v drezúre, sídli v letovisku Ixia oproti hotelu Miramare, tel. 22410 25582, mobilný tel. 69447 26922, fax 22410 75451.

Autodróm nájdu záujemcovia vo Faliraki oproti nákupnému centru s diskotékou Millenium. Je otvorený denne 14-23 hodín: Stan's Speedgasm, tel. 22410 86151.

Fitness-centra a kulturistická štúdiá sú na Rhodose vo veľkej móde: Fitness Factory, Akti Kanari 17, mesto Rhodos, tel. 22410 37667 a 22410 78244; Bodybuilding Club, Odos Konstantinou Tsaldari 45, mesto Rhodos, tel. 22410 21057, fax 22410 39840; Pacific Fitness, Odos V. Ipirou 17, tel. 22410 30884.

Rhodos - Pešia turistika

Týždenné pešie putovanie po Rhodose so sprievodcom ponúka vo svojom programe niekoľko cestovných kancelárií v nemecky hovoriacich krajinách.

Rovnako tak je možné sa vypraviť na pešie túry po Rhodose na vlastnú päsť. Neexistujú tu však turistické mapy ani značené cesty; turista musí mať vyvinutý zmysel pre orientáciu a nesmie sa príliš hnevať, keď dorazí na miesto, ktoré je dosť vzdialené od pôvodne vytýčeného cieľa.

Pre milovníkov horských bicyklov je Rhodos takmer ideálnym miestom na prevádzkovanie cykloturistiky. Zapožičanie horských bicyklov a cyklistické výlety so sprievodcom ponúka rad špecializovaných agentúr.

Tiež nadšenci pre motocykle si na Rhodose prídu na svoje. Firma Rent-a-Harley ponúka veľký výber týchto legendárnych motocyklov k prenájmu na deň alebo na týždeň (Odos 28is Oktovriou 80, nová časť Rhodosu, tel. a fax 22410 74925).

cestovne poistenie

Mohlo by Vás ešte zaujímať:

Naše ďalšie projekty / bedekre: Cyprus.sk | Hurghada.sk | Jordansko.sk | Mallorca.sk | Malorka.sk | Sharmelsheikh.sk | Syria.sk

Odporúčame: Neplodnost.sk | Impotencia.sk | FreeJob.sk | Ebooks.sk | Tu môže byť váš spätný odkaz

Dovolenkový bedeker o Grécku, destinácii Rhodos!

Prvá ceritikovaná e-lekáreň na Slovensku

Copyright © 2000 - 2024, Rhodos.sk * All rights reserved * Ochrana osobných údajov * Made in Slovakia

Booking.com